OrłaBiałego24 Portal informacyjny osiedla Orła Białego w Poznaniu
Nawigacja
Strona Główna
Wiadomości osiedlowe
Z ostatniej chwili...
Galerie
Osiedlowa Tablica Ogłoszeń
Forum
Osiedlowa pobieralnia
Quizy osiedlowe
Ważne linki
Kontakt
Szukaj
OrłaBiałego24 na Facebooku
Sprawdź czas!
Clock widget
Zarząd SM "Osiedle Młodych" o nowej ustawie śmieciowej
Z oficjalnego komunikatu Spółdzielni Mieszkaniowej "Osiedle Młodych" dołączanego do oświadczenia w sprawie ustawy śmieciowej można dowiedzieć się, że mieszkańcy zobowiązani zostaną do segregowania i płacenia 12 złotych od osoby. W przypadku nieprawidłowej segregacji opłaty mogą wzrosnąć do 20 złotych. Zastanawiający jest fakt jak będzie sprawdzane czy mieszkańcy segregują odpady czy nie.

Pytanie w tej sprawie, a także czy zostanie obniżony czynsz zostało wysłane w dniu 20 maja, drogą elektroniczną do Spółdzielni Mieszkaniowej "Osiedle Młodych". We wtorek 21 maja redakcja OrłaBiałego24 otrzymała odpowiedź:
W odpowiedzi na e-mail z dnia 20.05 br. uprzejmie informujemy, że w komunikacie do mieszkańców z dn.15.05.br wyjaśniamy,:
r (...)zmiany w systemie rozliczania wywozu śmieci spowodują od 1.07.2013r. umniejszenie stawki eksploatacji i utrzymania nieruchomości o kwotę ponoszoną za wywóz odpadów w danej nieruchomości. Nowa, uchwalona przez ZM GOAP, stawka zostanie wykazana w naliczeniu opłaty za mieszkanie.r1;
W komunikacie informujemy także iż r Od 1 lipca 2013r. będą obowiązywały, na mocy uchwały ZM GOAP (nr VI/31/2013 z dn.12.03.2013r.), nowe stawki oraz nowy sposób naliczania opłat za odbieranie odpadów. Stawka za posegregowane odpady wynosić będzie 12 zł miesięcznie od jednego mieszkańca. W przypadku nieprawidłowej segregacji odpadów w Państwa nieruchomości, opłaty mogą wzrosnąć do 20 zł miesięcznie od osoby.r1;

Decyzja o stosowaniu stawki 12 zł miesięcznie od osoby, wynika z oceny obecnej sytuacji na osiedlach, a więc możliwości segregowania odpadów. Skoro obecnie się to sprawdza, założyliśmy, że wprowadzając stawkę 12, a nie 20 zł za osobę przyjmiemy wersję mniej kosztowną dla mieszkańca. Jest to założenie dobrej woli i chęci segregowania odpadów przez wszystkich mieszkańców. Dopiero praktyka pokaże czy tak jest w rzeczywistości. Na pewno takie informacje GOAP otrzyma od firm wywożących odpady i poinformuje o tym Spółdzielnię. Gdy okaże się, że mieszkańcy nie segregują odpadów, wówczas GOAP może wprowadzić podwyższoną stawkę 20 zł za odbiór odpadów niesegregowanych w danej nieruchomości ( dla tych budynków, które korzystają z danego punktu zbiórki odpadów), a Spółdzielnia obciąży tą stawką tych mieszkańców.

Pragniemy podkreślić, że stawki uchwalone przez ZM GOAP są wyższe od tych, które w przeliczeniu na jednego mieszkańca obowiązują obecnie w naszej Spółdzielni. Dlatego, aby zminimalizować koszty wybraliśmy opcję: stawka za odpady segregowane. Jest to także umożliwienie mieszkańcom działań proekologicznych. Podkreślamy, że ustawodawca rozróżniając stawki za wywóz odpadów segregowanych i niesegregowanych nie wskazał dodatkowych instrumentów kontroli nad segregacją odpadów w zabudowie wielorodzinnej.
Z poważaniem
Zarząd SM ,,Osiedle Młodychr1; w Poznaniu
Poznań, 21.05.2013r.
 
Dodane przez Mateusz Wawrowski dnia maj 21 2013 14:45:48 · 0 Komentarzy · 658 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 115
Najnowszy Użytkownik: HoffmannLuk
OrłaBiałego24 w Google+
Google+
Reklama
To jest miejsce na Twoją reklamę! Skontaktuj się z nami - orlabialego24@op.pl
OrłaBiałego24 poleca:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie