OrłaBiałego24 Portal informacyjny osiedla Orła Białego w Poznaniu
Nawigacja
Strona Główna
Wiadomości osiedlowe
Z ostatniej chwili...
Galerie
Osiedlowa Tablica Ogłoszeń
Forum
Osiedlowa pobieralnia
Quizy osiedlowe
Ważne linki
Kontakt
Szukaj
OrłaBiałego24 na Facebooku
Sprawdź czas!
Clock widget
Co dalej z inwestycją ZKZL na osiedlu Orła Białego?
Na początku września pojawiły się pierwsze informacje o planowanej inwestycji ZKZL na osiedlu Orła Białego. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych pierwotnie zaplanował budowę trzech budynków mieszkalnych i parkingu na ponad 200 pojazdów na wolnych terenach osiedla Orła Białego. Jednak podczas konsultacji społecznych, które odbyły się w październiku, ZKZL przedstawiło plan budowy tylko dwóch budynków czterokondygnacyjnych. Teraz na ten temat wypowiada się Spółdzielnia Mieszkaniowa "Osiedle Młodych". Sprawdź, jakie jest stanowisko Spółdzielni.

W związku z planami Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych (ZKZL) wybudowania dwóch czteropiętrowych bloków na terenie należącym do miasta, znajdującym się pomiędzy Szkołą Podstawową nr 64, a Przedszkolem "Kwiaty Polskie" SM "Osiedle Młodych" zadeklarowała wykorzystanie wszelkich dopuszczalnych prawem dróg odwoławczych, aby blokować planowaną zabudowę terenu.

Stanowisko Spółdzielni zgodne jest z wolą mieszkańców os. Orła Białego, którzy obawiają się zabudowania wolnej dotychczas przestrzeni przed ich domami.

Na początku roku rozpoczęły się również prace nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Orła Białego.
Zarząd Spółdzielni pismem z dnia 25.10.2013r. poinformował Miejską Pracownię Urbanistyczną o sprzeciwie mieszkańców odnośnie propozycji ZKZL, wnioskując jednocześnie o zachowanie dotychczasowej funkcji tego terenu wraz z zagospodarowaniem go dla celów parkowo-rekreacyjnych.

Obecnie nie ma żadnej prawnej możliwości "zablokowania" na tym etapie działań ZKZL.

W przypadku braku dla danego obszaru miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (co ma miejsce w tym przypadku), właściciel gruntu ( w tym przypadku miasto)ma prawo zagospodarować teren w dowolny sposób i jeżeli jest on zgodny z przepisami Prawa Budowlanego i wytycznymi urbanistycznymi, postępowanie odwoławcze oddala jedynie w czasie realizację zamierzeń inwestora. Zgodnie z przyjętym orzecznictwem prawnym, osoby trzecie mogą skutecznie kwestionować zasadność decyzji tylko w przypadku gdy wykażą, że inwestycja wkracza w wykonywanie przez nich prawa własności i narusza ich interes prawny.
 
Dodane przez Mateusz Wawrowski dnia listopad 14 2013 20:22:55 · 1 Komentarzy · 684 Czytań · Drukuj
 
Komentarze
jazar dnia listopad 22 2013 18:49:00
Dziwi mnie stanowisko mieszkanców..jest wolny plac-tzw.wybieg dla psów..duzo miesca na 2-3 budynki..dlaczego nie??a propo na Zegrzu społdzielnia sprzedaje działke i lada moment powstana bloki ponoc 9pietrowe....społdzlelnia tam nie walczy o mieszkanców
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 115
Najnowszy Użytkownik: HoffmannLuk
OrłaBiałego24 w Google+
Google+
Reklama
To jest miejsce na Twoją reklamę! Skontaktuj się z nami - orlabialego24@op.pl
OrłaBiałego24 poleca:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie